Opublikowano

Jak dbać o twarz w czasie urlopu?

Odżywczy krem do twarzy na noc

Letni wypoczynek zdecydowanie służy każdemu nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Zwiedza się wówczas nowe kraje, poznaje inne kultury i korzysta z życia, jak tylko to możliwe. Skóra jest jednak wówczas narażona na wiele czynników, które mogą ją wysuszać. Jak o nią dbać w okresie letnim? Podpowiadamy!

Jak dbać o cerę na co dzień?

Bardzo ważne w codziennej pielęgnacji jest właściwe nawilżanie i odżywianie, które pomaga utrzymać prawidłową jędrność komórek i dba o to, by zachodziły w nich pożądane procesy biochemiczne. Cztery pory roku, jakich doświadczamy w naszej szerokości geograficznej, mają bardzo silny wpływ na to, jak się czujesz, i jak wyglądasz. Zimą na cerę oddziałuje mróz i wiatr, a w pomieszczeniach gorące, wysuszające powietrze płynące od grzejników. Z kolei latem nieprzyzwyczajona do silnej ekspozycji na słońce skóra może być bardziej wrażliwa na działanie promieni UV. Stosowanie kremu na noc i na dzień z filtrami SPF jest więc niezbędne przez cały rok!

Na co narażona jest skóra latem?

Nic dziwnego, że podczas urlopu w tropikach najchętniej wypoczywasz na świeżym powietrzu – w tym również w pełnym słońcu od rana do wieczora. Twoja skóra jest zatem narażona na wysuszające działanie wiatru oraz intensywne nasłonecznienie. Poza kremami z filtrem o działaniu zabezpieczającym musisz dbać też o jej odbudowę i wzmocnienie stosując kremy do twarzy na noc. Również w hotelowym pokoju nie jesteś całkiem chroniona – klimatyzacja także ma wysuszający wpływ na Twoją cerę!

 

Odżywczy krem do twarzy na noc
Rewitalizująca pielęgnacja dla Twojej skóry: Nasz odżywczy krem do twarzy na noc – odkryj tajemnicę promiennej urody

Jak pomóc swojej skórze latem?

Nie zaniedbuj swojej codziennej pielęgnacyjnej rutyny w wakacje! Wręcz przeciwnie – masz teraz nieco więcej czasu dla siebie, więc możesz wzbogacić ją o kolejne etapy oczyszczania, odżywienia i regeneracji. Odżywczy krem do twarzy na noc stosowany po całodziennej ekspozycji na słońce i wiatr to absolutna konieczność i stały punkt każdego wieczoru. Oprócz tego nie zapominaj o piciu dużych ilości wody – większych niż zazwyczaj, kiedy jesteś mniej aktywna i mniej przebywasz na słońcu!

Dlaczego należy dbać o skórę w trakcie i po urlopie?

Intensywne nasłonecznienie, kontakt ze słoną morską wodą, klimatyzacja w hotelu, wiatr, a nawet zanieczyszczenia z powietrza – to wszystko ma silny wpływ na stan cery. W czasie urlopu można śmiało powiedzieć, że Twoja skóra jest na te czynniki narażona bardziej niż przez resztę roku – ponieważ częściej przebywasz na zewnątrz. To wystarczający powód, aby dobrze zaopatrzyć swoją kosmetyczkę, wybierając krem odżywczy na noc o lekkiej, niezapychającej konsystencji. Będzie on wzmacniał barierę lipidową naskórka chroniąc go przed ubytkiem wody, dogłębnie nawilżał oraz dbał o to, by procesy regeneracyjne komórek skóry zachodziło prawidłowo. Wzmocnienie, odbudowa i nawilżenie – tego właśnie potrzebujesz, aby nie bać się, że stan Twojej cery pogorszy się po urlopie w tropikach!