Dlaczego kosmetyki Flore Sensuel?

O nas (co nas wyróżnia)

Wszystkie produkty Flore Sensuel produkowane są w zależności od zapotrzebowania, nie zawierają sztucznych substancji konserwujących, a co za tym idzie mają krótki okres ważności od 3 do 6 miesięcy. Są to produkty świeże i aby zachowały swoje właściwości, należy trzymać je w odpowiednich warunkach.

Produkty Flore Sensuel to kosmetyki olejowe. Do najistotniejszych właściwości olejów roślinnych należy ich działanie okluzyjne. Tworząc na powierzchni skóry zabezpieczający film chronią naszą skórę nie tylko przed utratą wody, ale przede wszystkim zabezpieczają w ten sposób niezwykle wrażliwy ekosystem naszej skóry. Ekosystem indywidualny dla każdego z nas złożony z licznych drobnych mikroorganizmów, które są pierwszą bardzo skuteczną barierą chroniącą naszą skórę przed szkodliwymi substancjami.

Proponowane przeze mnie receptury oparte na olejach roślinnych chronią naturalny biofilm skóry, dzięki czemu pozostaje ona zdrowa i piękna.

Woda jest najczęściej używanym nośnikiem substancji aktywnych w kosmetykach. Formuły produktów Flore Sensuel nie zawierają w swoim składzie wody. Tu nośnikami substancji aktywnych są oleje, maceraty olejowe i żel aloesowy. Substancje te nie tylko są nośnikami ale również składnikami aktywnym i to składnikami o dużej skutecznością działania, ponieważ zawierają w większości te same składniki, które występują w naszej skórze.

Kosmetyki olejowe Flore Sensuel są wolne od alkoholi. Oznacza to, że nie zawierają szkodliwych, odwadniających alkoholi.

Flore Sensuel to mała manufaktura piękna. Zrodzona z wielkiego zamiłowania do tworzenia naturalnych, zdrowych kosmetyków olejowych i mydeł. Zdrowych produktów wolnych od parabenów, alkoholi, bez konserwantów, sztucznych barwników, SLS czy pochodnych ropy.

.

Oleje roślinne współcześnie zdominowały świat naturalnej kosmetyki. To, że tak chętnie sięgamy po nie w pielęgnacji naszej skóry jest związane z dużą ich skutecznością działania. Jako nieliczne wnikają przez warstwę rogową naskórka i są przez skórę bardzo dobrze przyswajane. Są cenny źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), związków, które nasza skóra potrzebuje, aby zachować prawidłowy poziom nawilżenia, bronić się przed działaniem wolnych rodników, zachować elastyczność i zdrowy wygląd. Oleje które wykorzystujemy podczas produkcji dodatkowo wzbogacane są w związki aktywne pochodzące z różnych części roślin. W procesie maceracji wzbogacamy je w naturalny, bezpieczny sposób w cenne substancje aktywne.

Dzięki olejom wprowadzamy do naskórka czy skóry prekursory wybranych substancji, przy pomocy tych związków komórki same wyprodukują niezbędne im substancje i stworzą z nich prawidłowe struktury