Opublikowano

Letnia pielęgnacja włosów – na co zwrócić uwagę?

Gdy wiosną możemy wreszcie zdjąć znienawidzoną czapkę i pokazać światu swoje włosy, często okazuje się, że ich kondycja znacząco pogorszyła się przez zimę. Można coś na to zaradzić! Właśnie latem warto skupić się na ich pielęgnacji jeszcze mocniej – gdy dzień jest dłuższy, energii przybywa, i wreszcie można znaleźć więcej czasu na zrobienie czegoś tylko dla siebie. Podpowiadamy, jakie produkty warto w tym celu wykorzystać!

Naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze kosmetyki to te, które zawierają maksimum naturalnych składników i jak najmniej tych chemicznych. Co, co pochodzi prosto od natury, może zagwarantować włosom nie tylko powierzchowne, lecz dogłębne efekty. Związki w nich zawarte mają działanie przeciwzapalne, pobudzają krążenie, działają odżywczo. Wszystko to aplikowane jest bezpośrednio na głowę w sposób bezpieczny, bez podrażnień i na długo.

Dlaczego latem trzeba szczególnie dbać o włosy?

Latem włosy są bardziej narażone na przesuszenie, wynikające przede wszystkim z intensywnego działania na nie promieni słonecznych. Może to również być efektem nieznacznego odwodnienia – jeśli nie zadbasz o picie wystarczającej ilości wody. Poza tym, podczas wakacji częściej ulegają zmoczeniu w słonej lub chlorowanej wodzie, co nie pozostaje bez wpływu na ich łodygi i cebulki. Nie odmawiaj sobie wakacyjnych aktywności – pamiętaj jednak, aby poświęcić nieco więcej czasu na odbudowanie swoich włosów.

Wzmocnienie i odżywienie z natury – maska do włosów

Raz w tygodniu oprócz zwyczajnego mycia, warto zafundować sobie dodatkowy zabieg o charakterze odżywiającym. Bogactwo olejów roślinnych wysyconych cennymi składnikami bioaktywnymi to główny skład, jakim charakteryzuje się naturalna wzmacniająca maska do włosów. Jej cechą szczególną jest nie tylko piękny, charakterystyczny zapach, ale również sposób stosowania. Wspomnieliśmy wcześniej o potrzebie poświęcenia na pielęgnację nieco więcej czasu latem – to właśnie z uwagi na to, że tego rodzaju kosmetyki wymagają czasu, aby mogły skuteczniej zadziałać. Warto zwilżyć włosy hydrolatem lub żelem aloesowym, aby były bardziej podatne na działanie maski, owinąć głowę folią spożywczą i wygrzanym ręcznikiem oraz pozostawić na minimum godzinę.

 

Odżywcze serum do włosów: Dla zdrowych i lśniących włosów
Intensywna pielęgnacja dla Twoich włosów: Nasze odżywcze serum do włosów – dla zdrowych i lśniących włosów

Wygładzenie i piękny blask dzięki olejowemu serum

Jeśli Twoje włosy w sezonie letnim są wyjątkowo napuszone, pozbawione blasku i szorstkie, przyda im się kompleksowa regeneracja. W takiej sytuacji do maski warto dodać kilka kropli serum do włosów o działaniu odżywiającym. Dzięki wysokiej zawartości cennych olejów roślinnych, pobudza ono krążenie krwi w naczyniach włosowatych skóry głowy i pomaga substancjom aktywnym wniknąć do cebulek. To przyczyni się w sposób widoczny do poprawy kondycji Twojej fryzury. Efekt wygładzenia i blasku zauważysz od razu, natomiast dogłębne odżywienie powinno być widoczne już po kilku zastosowaniach tego wyjątkowego, naturalnego duetu.

Wzmacniająca maska do włosów przed myciem: Dla zdrowych i pełnych blasku włosów
Odżywienie i regeneracja dla Twoich włosów: Nasza wzmacniająca maska do włosów przed myciem – dla zdrowych i pełnych blasku włosów

Postaw na intensywną regenerację fryzury po lecie!

Zdecydowanie warto wykorzystywać lato, piękną pogodę, dłuższe dni i więcej wolnego czasu na spełnianie swoich marzeń i różne aktywności. Nie zapominaj jednak o swoich włosach – one również są narażone na działanie czynników zewnętrznych i potrzebują szczególnej opieki. Sięgając po naturalne kosmetyki do pielęgnacji, możesz w bardzo przyjemny i naprawdę skuteczny sposób wygładzić je i wzmocnić. Dzięki temu będą mniej podatne na rozdwajanie i gładsze – a to sprawi, że staną się jeszcze piękniejsze!

 

Odżywcze Serum do Włosów (30ml)